Saloniki.org - Thessaloniki Forum
Thessaloniki

Please login or register.

Login with username, password and session length

News:

SMF - Neu installiert!

Poll

Ο ΠΑΟΚ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΦΕΤΟΣ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ?

NAI
OXI
ΘΑ ΒΓΕΙ CHAMPIONS LEAGUE
ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΞΑΝΑ ΤΑ ΠΕΡΣΙΝΑ

Pages: [1] 2

Author Topic: Π.Α.Ο.Κ  (Read 18614 times)

driver

• Administrator
  • Forum Guru
    • View Profile
Π.Α.Ο.Κ
« on: 29. August 2007, 14:16:14 »

Και επισήμως μέτοχος της ΠΑΕ ΠΑΟΚ είναι από το μεσημέρι ο Θοδωρής Ζαγοράκης. Ο πρόεδρος της «ασπρόμαυρης» ΠΑΕ δέχτηκε στο γραφείο του έναν από τους ανθρώπους που συμμετείχαν στο μοίρασμα των μετοχών του Γιάννη Γούμενου, τον Θόδωρο Δοϊναρλή και μαζί ολοκλήρωσαν το τυπικό σκέλος της μεταβίβασης.(http://www.sportfm.gr)
« Last Edit: 29. August 2007, 14:20:44 by driver »
are you talking to me?
(taxidriver, de niro)

driver

• Administrator
  • Forum Guru
    • View Profile
Re: Π.Α.Ο.Κ
« Reply #1 on: 29. August 2007, 14:22:30 »

Σχετικά με την πώληση των εισιτηρίων διαρκείας 2007-2008 και για την καλύτερη εξυπηρέτηση των φιλάθλων, αναφέρονται τα παρακάτω:

# Οι κάτοικοι επαρχίας θα πρέπει να προσκομίζουν οποιοδήποτε έγγραφο αποδεικνύει τον τόπο κατοικίας τους (λογαριασμοί ΔΕΗ, ΟΤΕ κλπ).

# Για την αγορά παιδικών εισιτηρίων διαρκείας (παιδιά μέχρι 14 ετών) θα πρέπει να προσκομίζεται αποδεικτικό της ηλικίας των παιδιών.

# Η αγορά εταιρικών εισιτηρίων διαρκείας στη θύρα 1 (ελάχιστη αγορά 4 εισιτήρια) συνοδεύεται από τα παρακάτω προνόμια:

* Αγορά των εισιτηρίων διαρκείας με έκδοση τιμολογίου στην εταιρία
    * Έκπτωση στην ενοικίαση των χώρων του VIP Lounge για συνεδριάσεις, παρουσιάσεις προϊόντων/υπηρεσιών και κοινωνικές εκδηλώσεις της εταιρίας
    * Δυνατότητα κοινών εμπορικών δραστηριοτήτων και συνεργασιών, όπως ενδεχόμενη συνεργασία σε εκπτωτικό πρόγραμμα της ΠΑΕ ΠΑΟΚ

# Για τα άτομα με ειδικές ανάγκες θα ισχύσει ό,τι ίσχυε και τα προηγούμενα χρόνια.

# Η αγορά εισιτηρίων διαρκείας από κατοίκους εξωτερικού μπορεί να γίνει μόνο με χρέωση της πιστωτικής τους κάρτας ή με κατάθεση στο λογαριασμό της "National Bank of Greece", IBAN GR26 0110 2140 0000 2144 7033 248, ΚΩΔ. SWIFT ΤΡΑΠΕΖΑΣ (BIC) ETHNGRAA
(http://www.paokfc.gr)
are you talking to me?
(taxidriver, de niro)

driver

• Administrator
  • Forum Guru
    • View Profile
« Reply #2 on: 03. September 2007, 00:05:13 »

Συνάντηση με τον πρόεδρο του ΠΑΟΚ, Θοδωρή Ζαγοράκη πρόκειται να έχει το πρωί της Δευτέρας ο προπονητής της ομάδας, Γιώργος Παράσχος. Αυτή η συνάντηση θα γίνει με σκοπό ο Έλληνας τεχνικός να δώσει κάποιες εξηγήσεις στον μεγαλομέτοχο της ομάδας της Θεσσαλονίκης, για την κάκιστη εμφάνιση του «Δικεφάλου» στην ήττα με 1-0 από την SKODA Ξάνθη, στον αγώνα του Σαββάτου, για την πρώτη αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. Πάντως, «ανοικτό» είναι και το ενδεχόμενο ο πρώην προπονητής του Ατρομήτου να αποτελέσει «παρελθόν» για τον ΠΑΟΚ. Σε αυτή την περίπτωση, πιο πιθανός αντικαταστάτης του Παράσχου φέρεται να είναι ο πρώην τεχνικός της Μπενφίκα, Φερνάντο Σάντος.(www.sport-fm.gr)

apo oti ematha egw o Parasxos efyge idi..........
are you talking to me?
(taxidriver, de niro)

driver

• Administrator
  • Forum Guru
    • View Profile
« Reply #3 on: 03. September 2007, 19:22:17 »

Φερνάντο Σάντος θα βρίσκεται στο τιμόνι του ΠΑΟΚ για τα επόμενα τρία χρόνια, αφού φέρεται ήδη να έχει έρθει σε προφορική συμφωνία με τον Θοδωρή Ζαγοράκη, με τον οποίο παρεμπιπτόντως διατηρεί πολύ καλές σχέσεις από την κοινή θητεία τους στην ΑΕΚ. Παρελθόν και επίσημα αποτελεί από την τεχνική ηγεσία του ΠΑΟΚ, ο Γιώργος Παράσχος, όπως ανακοίνωσε η ΠΑΕ το μεσημέρι της Δευτέρας. Με αρκετές απουσίες πραγματοποιήθηκε η σημερινή προπόνηση, θλάση υπέστη Γιώργος Γεωργιάδης, ο οποίος όμως έστω και δύσκολα θα προλάβει τον επόμενο αγώνα πρωταθλήματος με τον Ηρακλή. Φιλικό τουρνουά στο ΟΑΚΑ, με την συμμετοχή των ΠΑΟΚ, ΑΕΚ και ΑΕΛ θα διεξαχθεί στις 9 Σεπτεμβρίου, με σκοπό την ενίσχυση των πυρόπληκτων.

Έφυγε ο Παράσχος, έρχεται ο Σάντος…

Παρελθόν αποτελεί από την τεχνική ηγεσία του ΠΑΟΚ ο Γιώργος Παράσχος. Η μέτρια εικόνα της ομάδας στο ματς της πρεμιέρας απέναντι στη Skoda Ξάνθη δυσαρέστησε τη διοίκηση του συλλόγου, που συναντήθηκε το μεσημέρι της Δευτέρας με τον έμπειρο τεχνικό και συμφώνησαν από κοινού να λυθεί η συνεργασία τους, όπως ανακοίνωσε και η ΠΑΕ μέσω της επίσημης ιστοσελίδας της

Αναλυτικά:

«Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ ανακοινώνει τη λύση της συνεργασίας με τον κ. Γιώργο Παράσχο, τον ευχαριστεί για την προσφορά του και του εύχεται καλή συνέχεια στη σταδιοδρομία του»

Ο Φερνάντο Σάντος εκτός απροόπτου θα είναι ο αντικαταστάτης του Γιώργου Παράσχου, ενώ οι τελευταίες πληροφορίες αναφέρουν πως ήδη έχει επέλθει προφορική συμφωνία με τον Θοδωρή Ζαγοράκη για τα επόμενα τρία χρόνια. Αξίζει να σημειώσουμε πως ο πορτογάλος τεχνικός ο οποίος έμεινε ελεύθερος από την Μπενφίκα, διατηρεί άριστες σχέσεις με τον «Τεό», από την κοινή θητεία τους στην ΑΕΚ, ως προπονητής ο πρώτος και ως ποδοσφαιριστής ο δεύτερος.

Το μόνο που απομένει είναι η επίσημη ανακοίνωση για την έναρξη της συνεργασίας μεταξύ των δύο πλευρών, κάτι που θα συμβεί μόλις ξεπεραστούν και τα τελευταία τυπικά εμπόδια.

Θλάση, αλλά προλαβαίνει τον Ηρακλή ο Γεωργιάδης

Με αρκετές απουσίες ολοκληρώθηκε η σημερινή (3/9) πρωινή προπόνηση του ΠΑΟΚ, στις εγκαταστάσεις της Σουρωτής. Συνολικά επτά ποδοσφαιριστές αναγράφηκαν στη λίστα των απόντων του τεχνικού της ομάδας, Γιώργου Παράσχου. Αναλυτικά, οι Μπαλάφας, Ηλιάδης, Κυριακίδης και Χριστοδουλόπουλος ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους με την Εθνική Ελπίδων, ενώ και ο Χαραλάμπους ακολούθησε το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα της χώρας του (Κύπρος).

Ο Γλύκος ακολούθησε ατομικό πρόγραμμα, όπως και ο Γιώργος Γεωργιάδης, που «κληρονόμησε» μια θλάση στον αγώνα του Σαββάτου (1/9) με αντίπαλο την Ξάνθη στα Πηγάδια (1-0) και αναμένεται να μπει σε κανονικό πρόγραμμα σε 10- 15 ημέρες, οπότε θα είναι στη διάθεση του προπονητή του για τη δεύτερη αγωνιστική, με αντίπαλο τον Ηρακλή (23/9), στο γήπεδο της Τούμπας.

ΠΑΟΚ, ΑΕΚ και ΑΕΛ για τους πυρόπληκτους

Οι κινήσεις ανθρωπιάς και η προσπάθεια ενίσχυσης για τους πληγέντες των καταστροφικών πυρκαγιών που έπληξαν την χώρα μας συνεχίζονται. Όπως ανακοινώθηκε και επίσημα την Δευτέρα, η ΠΑΕ ΑΕΚ, ΑΕΛ και ΠΑΟΚ διοργανώνουν την Κυριακή 9 Σεπτεμβρίου φιλικό τουρνουά, του οποίου τα έσοδα θα προσφερθούν για το σκοπό αυτό.

Αναλυτικά η ανακοίνωση

«Οι ΠΑΕ ΑΕΚ, ΑΕΛ και ΠΑΟΚ συμπράττουν και προσκαλούν όλους τους φιλάθλους την Κυριακή 9 Σεπτεμβρίου στο Ολυμπιακό Στάδιο σε μια προσπάθεια να απαλύνουν από κοινού τα σημάδια που άφησαν πίσω τους οι πυρκαγιές. Τα έσοδα που θα συγκεντρωθούν από τη διεξαγωγή του τουρνουά θα προσφερθούν για το σκοπό αυτό. Από τις πέντε το απόγευμα, ελάτε να παρακολουθήσουμε ποδόσφαιρο και να δείξουμε έμπρακτα ότι βρισκόμαστε κοντά στους ανθρώπους που δοκιμάζονται. Είσοδος 10 ευρώ για όλους. Πληροφορίες για το πρόγραμμα του τουρνουά θα ανακοινωθούν τις προσεχείς μέρες»
(www.sport-fm.gr)
are you talking to me?
(taxidriver, de niro)

NickTheGreek

• Full Member
    • View Profile
Έρχεται σήμερα ο Σάντος
« Reply #4 on: 05. September 2007, 15:07:31 »

Έρχεται σήμερα ο Σάντο!

Σήμερα το απόγευμα (5.45μ.μ.) έρχεται στη Θεσσαλονίκη ο Φερνάντο Σάντος για να υπογράψει το συμβόλαιό του με τον ΠΑΟΚ (πιθανότατα, τριετές) και να πιάσει δουλειά. Ο Πορτογάλος προπονητής, ενημερώθηκε από τον Ζαγοράκη για όλα όσα αφορούν τη νέα του ομάδα, στη συνάντηση που είχαν τη Δευτέρα στο Μόναχο. Ζήτησε να πάρουν ρεπό οι παίκτες σήμερα, καθώς δεν προλαβαίνει να πάει στο γήπεδο και αύριο το πρόγραμμα θα έχει διπλή προπόνηση στη Σουρωτή, για να... γνωριστούν. Ο Σάντος θα καθίσει για πρώτη φορά στον πάγκο του ΠΑΟΚ στο τουρνουά που θα γίνει την Κυριακή στο ΟΑΚΑ, με αντιπάλους ΑΕΚ και τη Λάρισα και θα έχει ως άμεσους συνεργάτες του δύο συμπατριώτες του, με τους οποίους δούλεψε στην ΑΕΚ. Ο γυμναστής, που έφερε ο Παράσχος μαζί του από τον Ατρόμητο, αποτελεί ήδη παρελθόν. (http://www.makthes.gr)

ΑΝΤΕ ΠΑΟΚΑΡΑ ΝΑ ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΜΕ !!!

driver

• Administrator
  • Forum Guru
    • View Profile
« Reply #5 on: 05. September 2007, 15:09:51 »

Αποφασισμένος να οδηγήσει τον ΠΑΟΚ σύντομα στην κορυφή του πρωταθλήματος δήλωσε ο Φερνάντο Σάντος στον πορτογαλικό Τύπο. Ο νέος τεχνικός του "Δικεφάλου" δήλωσε ικανοποιημένος από τη συμφωνία του με τον ΠΑΟΚ και δεν δίστασε να μιλήσει ακόμη και για διεκδίκηση τίτλου.

«Είμαι έτοιμος να δουλέψω σκληρά και περιμένω να έχω την ίδια επιτυχία που είχα και στο παρελθόν στην Ελλάδα. Ο ΠΑΟΚ είναι ομάδα με μεγάλη ιστορία, αλλά δεν έχει καταφέρει να κατακτήσει το πρωτάθλημα εδώ και πολλά χρόνια. Ο πρώτος χρόνος θα είναι μεταβατικός, στον δεύτερο και τον τρίτο όμως περιμένω να παλέψουμε για την κορυφή», δήλωσε ο Πορτογάλος προπονητής, που αναμένεται εντός της ημέρας στη Θεσσαλονίκη και αποκάλυψε: «Μου αρέσει η Ελλάδα. Η αρχική πρόταση που μου έγινε ήταν για πενταετές συμβόλαιο, αλλά θεώρησα αυτό το διάστημα υπερβολικό. Θεωρώ πως τρία χρόνια είναι η ιδανική διάρκεια συμβολαίου».

Τέλος, αναφέρθηκε στους λόγους για τους οποίους επέλεξε να συνεχίσει την καριέρα του στην Ελλάδα, όπου έχει θητεύσει σε ΑΕΚ και Παναθηναϊκό. «Δέχτηκα μια πρόταση από έναν πρώην παίκτη μου (Θοδωρής Ζαγοράκης). Είναι η δεύτερη φορά που αυτό συμβαίνει (είχε προηγηθεί ο Ντέμης Νικολαΐδης και η ΑΕΚ), αν και λέγεται πως έχω άσχημες σχέσεις με τους παίκτες μου», τόνισε με πικρία για τα όσα του καταλογίστηκαν από τη διοίκηση της Μπενφίκα, αλλά έκλεισε λέγοντας: «Η Μπενφίκα αποτελεί πλέον παρελθόν».(www.sport-fm.gr)

.....den nomizw na anevasei o santos se apodosi ton PAOK....oso paizei me vryza, georgiadi kai loipous olo kai tha peftei....prepei na paizoun nea paidia pou exei o paok mipws kai kataferei na swsei tin partida fetos!
are you talking to me?
(taxidriver, de niro)

driver

• Administrator
  • Forum Guru
    • View Profile
« Reply #6 on: 06. September 2007, 20:42:47 »

Στην κορυφή του πρωταθλήματος φιλοδοξεί να φέρει τον ΠΑΟΚ σε τρία χρόνια ο Φερνάντο Σάντος, όπως δήλωσε στην πρώτη του συνέντευξη Τύπου ως τεχνικός του «Δικεφάλου του Βορρά». Ο Πορτογάλος τεχνικός εξέφρασε την ικανοποίησή του για τη συμφωνία και παρουσιάστηκε αισιόδοξος και ορεξάτος για δουλειά με τους νέους παίκτες του. Ολοκληρώθηκε η "πρώτη" του Σάντος.

«Είμαι πολύ χαρούμενος που θα δουλέψω στον ΠΑΟΚ. Ελπίζω να είναι ένας καλός γάμος, που θα έχει επιτυχία. Έχουμε μια αρχή, πρέπει να χτίσουμε μια οικογένεια. Να το κάνουμε αυτό σε πρώτη φάση, σε αυτή την οικογένεια έχουμε τους ποδοσφαιριστές, τους προπονητές, τον κόσμο του ΠΑΟΚ, που είναι η δύναμη της ομάδας. Τον χρειαζόμαστε, για να χτίσουμε μια μεγάλη ομάδα και να περιμένουμε αυτό που θέλουμε όλοι. Ο ΠΑΟΚ είναι μια πολύ μεγάλη ομάδα στην Ευρώπη, μια ομάδα που κάθε προπονητής θέλει να δουλέψει», τόνισε ο Πορτογάλος τεχνικός και συνέχισε αναφερόμενος στο πλάνο του με τον Θοδωρή Ζαγοράκη: «Ο κ. Ζαγοράκης, ο πρόεδρος, είναι πολύ σημαντικός για μένα. Έχουμε ένα προτζέκτ που έχει μέλλον. Σχέδια να κάνουμε τον ΠΑΟΚ σε 2-3 χρόνια να φτάσει εκεί που θέλουμε. Πιστεύω στον πρόεδρο, έπαιξε πολύ σημαντικό ρόλο που είμαι εδώ. Πιστεύουμε πολύ σε αυτό που κάνουμε, πιστεύουμε ότι έχουμε πολλή δουλειά να κάνουμε, με πολλή όρεξη. Οι παίκτες έχουν τις δυνατότητες. Το πρώτο βήμα το έχουμε κάνει, το μέλλον θα μας πει. Είναι πολύ δύσκολο που δεν έχω κάνει εγώ τις επιλογές, αλλά δεν φοβάμαι καθόλου. Αυτό είναι καλό για μένα, θα δούμε. Θα δουλεύουμε σκληρά και θα δούμε».

Όσο για τον κόσμο της ομάδας: «Είναι πολύ σημαντικό να έχουμε τη στήριξη των φιλάθλων του ΠΑΟΚ. Έχουμε πουλήσει 10.000 εισιτήρια διαρκείας, ελπίζω να φτάσουμε στα 15.000. Κάποιοι παίκτες παίξανε μαζί μου σε άλλες ομάδες, θα προσπαθήσω να κάνω τη δουλειά μου σκληρά, ξέρω να δουλεύω. Πιστεύω ότι θα χτίσουμε μία πολύ καλή ομάδα, οι φίλοι του ΠΑΟΚ θα είναι χαρούμενοι. Κανένας δεν θα μπορεί να τρέχει πιο πολύ από μας». Ο πρώην τεχνικός της Μπενφίκα σχολίασε και τη σχέση του με τον πρόεδρο της ομάδας, Θοδωρή Ζαγοράκη, καθώς και τους στόχους που έθεσε για την ομάδα, τονίζοντας χαρακτηριστικά πως: «Με τον κ. Ζαγοράκη έχουμε μία πολύ καλή σχέση, πολύ σεβασμό. Έχουμε νέους παίκτες στην ομάδα, αλλά πρέπει να έχω μία ομάδα για να κάνω καλή δουλειά. Αστέρια υπάρχουν στον ουρανό, πολλά. Όλοι μαζί μπορούμε να κάνουμε μία μεγάλη ομάδα. Το σημαντικό δεν είναι η ηλικία, είναι η ποιότητα. Αυτοί που την έχουν σε καλύτερο βαθμό, θα παίξουν. Είναι πολύ σημαντικό για την ομάδα να έχουμε δύναμη. Δεν μπορούμε να σκεφτούμε 11 παίκτες, αλλά 28, όλοι είναι σημαντικοί, φυσικά θα παίζουν οι 11. Τώρα είμαι στον ΠΑΟΚ και δεν έχω σχέση με την ΑΕΚ, για τον ΠΑΟΚ θα μιλήσουμε. Δεν θέλω να μιλήσουμε ούτε για την Μπενφίκα. Η επιθυμία μου είναι να χτίσω μια ομάδα που στα τρία χρόνια να είναι στην 1η θέση. Πρέπει να αλλάξουμε το μυαλό, να σκεφτούμε τον αγώνα και τους παίκτες, πάμε να παίξουμε για να κερδίζουμε. Πρέπει πάντα να παίζουμε για τη νίκη, να παλεύουμε γι' αυτό κι αν δεν θα γίνει, θα είμαστε όλοι πολύ στεναχωρημένοι. Δεν μπορούμε να αλλάξουμε το μυαλό μέσα σε μία μέρα, αλλά θα το κάνουμε με τη δουλειά. Με τη δουλειά, μπορούμε να φτάσουμε παντού».

Ο Σάντος, κλείνοντας, αναφέρθηκε και στο προπονησιακό κομμάτι, το οποίο θεωρεί «θεμέλιο» της επιτυχίας: «Στη Σουρωτή όλα είναι καλά, δεν θα μας είναι εμπόδιο αυτό. Θέλουμε να κάνουμε καλύτερα τις προπονήσεις, γιατί δεν θα παίξουμε καλά, αν δεν κάνουμε καλές προπονήσεις. Ό,τι έχει σχέση με την προπόνηση, είναι το πιο σημαντικό. Θα παίξουμε για να κερδίσουμε όλα τα παιχνίδια. Εάν δεν μπορέσουμε να έρθουμε πρώτοι, θα προσπαθήσουμε για δεύτεροι. Βήμα-βήμα θα κάνουμε τον ΠΑΟΚ να είναι εκεί που θέλουμε να είναι. Θα χτίσουμε μια ομάδα που θα παίζει καλό ποδόσφαιρο. Για μένα ποδόσφαιρο είναι να κερδίζουμε, όχι να χάνουμε. Είναι χαρά μου που δύο πρώην παίκτες μου με κάλεσαν όταν έγιναν πρόεδροι. Γνώρισαν τη δουλειά μου και αυτό δείχνει τη σχέση που έχω με τους ποδοσφαιριστές. Το τουρνουά της Κυριακής είναι σημαντικό, γιατί θα δω τους παίκτες. Θα ήταν ψέματα να πω ότι ήρθα εδώ 2-3 μέρες και άλλαξα τα πάντα. Θα δω τους παίκτες και εν συνεχεία θα δω τι συστήματα μπορώ να χρησιμοποιώ. Έχουμε πολύ καλούς παίκτες. Πιστεύω ότι θα κάνουμε καλή ομάδα. Σέβομαι πολύ τον Γιώργο Παράσχο, έχουμε πολύ καλή σχέση, αλλά σκεφτόμαστε διαφορετικά».

* Μετά τις πρώτες δηλώσεις του Πορτογάλου τεχνικού, η «ασπρόμαυρη» ΠΑΕ προέβη και στην παρουσίαση των συνεργατών του Χόρχε Ροζάριο (βοηθός προπονητή), Μούρα Μπρούνο (γυμναστής), Φερνάντο Τζαστίνο (προπονητής τερματοφυλάκων) και Ρικάρντο Σάντος (σκάουτερ).
(www.sport-fm.gr)
are you talking to me?
(taxidriver, de niro)

allpigsmustdie

• Sr. Member
    • View Profile
« Reply #7 on: 07. September 2007, 15:27:31 »

opoion proponiti kai na parete i arianara tha einai panta pio panw apo esas....hehehhe

Pilotos

• Jr. Member
  • **
    • View Profile
« Reply #8 on: 15. September 2007, 18:13:39 »

ego den eimai PAOK, alla einai krima na blepeis enan istoriko syllogo na zorizetai etsi !
mia me apateones mplekete kai mia me asxetes apofaseis .. akoi ekei apolysh se afto to shmeio ... ama den empistevesai ton proponhth ti ton afhneis na kanei proetoimasia ? les kai me to empsyxo hliko tha htan aftonohto na paroun bathmo sthn Xanthi ...

driver

• Administrator
  • Forum Guru
    • View Profile
« Reply #9 on: 18. September 2007, 14:23:03 »

Θετική μπορεί να χαρακτηριστεί η χθεσινή συνάντηση της ομάδας Ζαγοράκη με τον Βασίλη Παγώνη. Το αποτέλεσμα αυτής απεικονίζεται στην ανακοίνωση που εξέδωσε λίγες ώρες μέτα.

«Σε συνάντηση που είχαν οι κ.κ. Ζαγοράκης, Βιολίδης και Παπαδόπουλος με τον κ. Παγώνη Β., ο τελευταίος δεσμεύθηκε να ψηφίσει υπέρ της αύξησης του Μετοχικού Κεφαλαίου στην επερχόμενη Γ.Σ. των μετόχων, συμβάλλοντας έτσι στην προσπάθεια εξυγίανσης της ΠΑΕ ΠΑΟΚ».

Τα αιτήματα του Βασίλη Παγώνη ήταν δύο και δεν θα μπορούσαν σε καμία περίπτωση να υλοποιηθούν από τη διοίκηση της ΠΑΕ. Ο κάτοχος του 38,5% των μετοχών της ΠΑΕ ΠΑΟΚ ζήτησε κάτι που δεν μπορεί να αποτυπωθεί σε κάποιο έγγραφο και να θεωρηθεί δεδομένο.

Το πρώτο του αίτημα αφορούσε τα χρήματα που ισχυρίζεται ο ίδιος πως έχει επενδύσει στην ΠΑΕ ΠΑΟΚ. Ο κ. Παγώνης μιλάει για ζημία 4 εκατ. ευρώ, ποσό που η ΠΑΕ δεν είναι σε θέση να του προσφέρει.
«Θέλω, αν βρεθεί επενδυτής, να τον ενημερώσετε πως υπάρχει ένας άνθρωπος που έχει χάσει κάποια χρήματα και θέλει να τα πάρει πίσω», είπε αρχικά ο κ. Παγώνης στους Ζαγοράκη, Παπαδόπουλο και Βιολίδη, για να πάρει πληρωμένη απάντηση από τον Γιάννη Παπαδόπουλο: «Αν βγούμε και πούμε πως ο επενδυτής δεν έρχεται επειδή του ζητήσαμε να πληρώσει εσάς, όλη η πόλη θα κυνηγάει εμάς και μάλιστα δικαιολογημένα».

Το δεύτερο αίτημα του Βασίλη Παγώνη ήταν η αποκατάσταση του ονόματός του. Είναι αλήθεια πως ο μεγαλομέτοχος της ΠΑΕ ενημερώθηκε από τον νομικό του σύμβουλο για τα όσα διαδραματίστηκαν στην προηγούμενη Γ.Σ. και εμφανίστηκε τρομαγμένος. Δεν είναι τυχαίο πως το χθεσινό ραντεβού μεταξύ των δύο πλευρών έγινε σ΄ ένα στενό πίσω από τα παλιά ΚΤΕΛ Χαλκιδικής, σε σημείο τέτοιο που να μην γίνουν αντιληπτοί από κανέναν. Οι άνθρωποι του ΠΑΟΚ ζήτησαν από τον κ. Παγώνη να παρευρεθεί στη Γ.Σ. και να τοποθετηθεί υπέρ της προσπάθειας που κάνει η ομάδα Ζαγοράκη, με σκοπό να αποκαταστήσει το όνομά του με τον καλύτερο δυνατό τρόπο.

Ο κ. Παγώνης αρνήθηκε την πρόταση αυτή, όμως αντιπρότεινε να παραδώσει εξουσιοδότηση στον Θοδωρή Ζαγοράκη, για να κάνει στη γενική συνέλευση χρήση του ποσοστού του για όλες τις αποφάσεις που πρέπει να παρθούν.

Παγώνης: «Κεφάλαιο ο Ζαγοράκης»

Ο μεγαλομέτοχος της ΠΑΕ έχει αντιληφθεί ότι το κλίμα είναι ιδιαίτερα αρνητικό για εκείνον και με τις σημερινές του δηλώσεις στην εφημερίδα “SportDay” προσπαθεί να κατευνάσει τα πνεύματα των φίλων του «Δικεφάλου».

-Κύριε Παγώνη, ο κόσμος δεν ξέρει τις απόψεις σας για τα θέματα του ΠΑΟΚ. Μήπως αυτό είναι εξαιρετικά αρνητικό για εσάς;

«Ποτέ δεν έβγαινα τόσο συχνά στα Μέσα Ενημέρωσης για να μιλήσω. Γι΄ αυτό και ο καθένας λέει ό,τι θέλει για εμένα. Θα προτιμούσα να μιλήσω σ΄ ένα ανοικτό ακροατήριο και να απαντήσω σε κάθε τους ερώτηση…».

-Συναντηθήκατε με τη διοίκηση, κάτι που θέλατε και οι δύο πλευρές. Ποιο είναι το σχόλιό σας, ύστερα από αυτή τη δίωρη συνάντηση;

«Με καλύπτει απολύτως η ανακοίνωση της διοίκησης. Εκφράζει κι εμένα αυτό που αναφέρει η ΠΑΕ».

-Δεσμευτήκατε δηλαδή ότι θα ψηφίσετε την αύξηση του μετοχικού κεφαλαίου…

«Ναι. Αυτό ακριβώς που αναφέρει η ανακοίνωση και τίποτα παραπάνω».

-Γιατί αυτό δεν έγινε από την πρώτη φορά και δημιουργήθηκε η εντύπωση ότι εσείς θέλετε να βάλετε εμπόδια στην οικονομική εξυγίανση της ΠΑΕ;

«Κανένα εμπόδιο δεν θέλω να βάλω. Δεν υπάρχει καμία διαφορά μεταξύ μας. Γι΄ αυτό σας λέω ότι ο καθένας λέει ό,τι θέλει. Σας δηλώνω σήμερα, για να ξεκαθαρίσουν τα πάντα, ότι ο Θοδωρής Ζαγοράκης είναι μεγάλο κεφάλαιο για τον ΠΑΟΚ και πρέπει όλοι να τον στηρίξουμε. Αυτό κάνω κι εγώ…»

-Τις μετοχές σας θα τις μεταβιβάσετε;

«Δεν μπορώ ν απαντήσω τώρα στην ερώτηση αυτή…»

-Θα είστε παρών στη γενική συνέλευση;

«Δεν νομίζω. Εγώ, όπως γνωρίζετε, δεν πήγαινα στις γενικές συνελεύσεις. Αφού δεν συμμετέχω στην ΠΑΕ…»

Δέσμευση και από Καδεμλιάδη

Μετά τον Βασίλη Παγώνη, οι διοικούντες την ΠΑΕ συναντήθηκαν με τον κάτοχο του 8.9% των μετοχών, Θανάση Καδεμλιάδη. Στόχος τους να τον πείσουν να μεταβιβάσουν το ποσοστό του στη νυν διοίκηση. Και πράγματι τα κατάφεραν. Απέσπασαν τη δέσμευσή του: «Να μεταβιβαστεί το ποσοστό των μετοχών του αμέσως μετά τη γενική συνέλευση των μετόχων», όπως αναφέρθηκε και στην ανακοίνωση που εκδόθηκε.

Εξηγήθηκε στον Καδεμλιάδη ότι είναι απαραίτητο να κατέχουν εκείνοι ως διοίκηση και τις μετοχές, κάτι που θα βοηθήσει σημαντικά στις συμφωνίες που θέλουν να πραγματοποιήσουν σε όλα τα επίπεδα. Το δέχθηκε ο Καδεμλιάδης, ο οποίος έθεσε όρο να του επιστραφούν οι μετοχές στη λήξη της θητείας αυτής της διοίκησης. Αν η θητεία της παραταθεί και πέραν του εξαμήνου, είναι ξεκάθαρο ότι εκείνοι θα τις διατηρήσουν. Ο Καδεμλιάδης συζήτησε και το θέμα της αύξησης κεφαλαίου, το οποίο θα ψηφίσει, εφόσον ακούσει στη γενική συνέλευση τα επιχειρήματα της διοίκησης.

Εκτός Χριστοδουλόπουλος, Ηλιάδης

Σύμφωνα με το ιατρικό τιμ του ΠΑΟΚ, ο Φερνάντο Σάντος δεν μπορεί να υπολογίζει τον Λάζαρο Χριστοδουλόπουλο για τον σαββατιάτικο αγώνα με τον Ηρακλή. Ο νεαρός μεσοεπιθετικός έχει διάταση στους κοιλιακούς και θα μείνει εκτός προπονήσεων τέσσερις με πέντε ημέρες. Στα ευχάριστα είναι η επιστροφή σε κανονικούς ρυθμούς του Γιώργου Γεωργιάδη και του Ζήση Βρύζα, οι οποίοι ξεπέρασαν τη διάταση και τις ενοχλήσεις στο πέλμα, αντίστοιχα.
Το νέο πρόβλημα τραυματισμού, όμως, που αντιμετωπίζει ο Φερνάντο Σάντος είναι αυτό του Στέλιου Ηλιάδη. Ο 21χρονος μέσος υπέστη ελαφρά διάταση του έσω πλαγίου συνδέσμου και πολύ δύσκολα μπορεί να υπολογίζει σ΄ αυτόν ο προπονητής του για το παιχνίδι με τον Ηρακλή.
(www.sport-fm.gr)
are you talking to me?
(taxidriver, de niro)

driver

• Administrator
  • Forum Guru
    • View Profile
« Reply #10 on: 25. September 2007, 12:52:28 »

O Paok nikise aneta ton Irakli kai yparxei kai pali aisiodoksia sto stratopedo toy dikefalou....vevaia de prepei na ksexname oti o Iraklis vrisketai se poly asximi katastasi...en tw metaksy provlima exei o Paok me ton Fernandez gia to erxomo paixnidi me ton Panathinaiko mesa sti lewforo...

Ανησυχία σκόρπισε στο στρατόπεδο του ΠΑΟΚ η ξαφνική αποχώρηση του τερματοφύλακα Ντάνιελ Φερνάντες από την πρωινή προπόνηση στις εγκαταστάσεις της Σουρωτής. Ο νεαρός πορτιέρο του «Δικεφάλου» αισθάνθηκε πόνους στο πόδι και δεν μπόρεσε να ολοκληρώσει το πρόγραμμα εκγύμνασης. Το γεγονός αυτό προβληματίζει έντονα τους ανθρώπους της ομάδας, εν όψει μάλιστα και της κρίσιμης σαββατιάτικης αναμέτρησης με τον Παναθηναϊκό, για το πρωτάθλημα της Super League.

Ομαλά κύλισε το υπόλοιπο της προπόνησης, με τους παίκτες να επιδίδονται σε ασκήσεις φυσικής κατάστασης και τεχνικής. Γλύκος, Πεχλιβάνης και Χριστοδουλόπουλος γυμνάστηκαν μόνοι τους, ενώ ο Μπαϊάνο έκανε θεραπεία.
(www.sport-fm.gr)
are you talking to me?
(taxidriver, de niro)

driver

• Administrator
  • Forum Guru
    • View Profile
« Reply #11 on: 30. September 2007, 13:18:15 »

Την ήττα με σκορ 2:0 γνώρισε ο ΠΑΟΚ στην Αθήνα από τον Παναθηναϊκό, με γκολ των Καραγκούνη (43', πέναλτυ) και Σαλπιγγίδη (84'). Ο ΠΑΟΚ, όπως παραδέχτηκε και ο κ. Fernando Santos μετά το τέλος της συνάντησης, παρουσίασε μία καλή αμυντική εικόνα σε όλη τη διάρκεια της συνάντησης, με αδυναμία στις στημένες φάσεις και αναποτελεσματικότητα στην επίθεση. Το παιχνίδι δεν ήταν θεαματικό και το θέαμα ήταν φτωχό, καθώς οι σκληρές μονομαχίες στο χώρο του κέντρου ήταν το κυρίαρχο στοιχείο στη μεγαλύτερη διάρκειά του.
Μετά από αυτό το αποτέλεσμα, ο ΠΑΟΚ παρέμεινε στους 3 βαθμούς στην κατάταξη του πρωταθλήματος, ενώ ο σημερινός του αντίπαλος έφτασε τους 7. Την επόμενη εβδομάδα ο Δικέφαλος θα υποδεχτεί στην Τούμπα τον ΟΦΗ (Σάββατο 6.Οκτ.2007, 19:00), στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής της SuperLeague 2007-08.

dystyxws ta pragmata sto PAOK de pane kala....
(www.paokfc.gr)
are you talking to me?
(taxidriver, de niro)

driver

• Administrator
  • Forum Guru
    • View Profile
« Reply #12 on: 07. October 2007, 12:02:09 »

Μπορεί το κλίμα στον ΠΑΟΚ να μην ήταν το καλύτερο δυνατό, μετά την ισοπαλία που παραχώρησε ο «Δικέφαλος» στον ΟΦΗ, όμως η διοίκηση της ΠΑΕ, δια του Θοδωρή Ζαγοράκη, εξέδωσε το βράδυ του Σαββάτου ανακοίνωση. Σε αυτήν, ο «Τεό» ευχαριστεί τους φιλάθλους για τη συμπαράστασή τους, ενώ παράλληλα αφήνει «αιχμές» για όσους προσπαθούν να εμποδίσουν τα καλό του συλλόγου.

Αναλυτικά, η ανακοίνωση: «Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ ευχαριστεί τον κόσμο της ομάδας για την ενεργή συμμετοχή του σε μια ακόμη "γιορτή". Αυτοί καταλαβαίνουν την προσπάθεια εξυγίανσης του συλλόγου.
Υπάρχουν, όμως κι εκείνοι που ή δεν καταλαβαίνουν ή δε θέλουν να συμπαρασταθούν σε αυτήν την προσπάθεια. Σε όλους αυτούς έχουμε να πούμε το εξής: να μην εκλαμβάνεται η μέχρι σήμερα θετική μας διάθεση ως αδυναμία.
Όσοι, σκόπιμα, προσπαθούν να καθυστερήσουν την αναγέννηση του ΠΑΟΚ, θα μας βρουν απέναντί τους».

Ο Πρόεδρος,
Θ. Ζαγοράκης

Την ευθύνη για την απώλεια των δύο βαθμών στο παιχνίδι με τον ΟΦΗ, ανέλαβε ο Φερνάντο Σάντος στην συνέντευξη Τύπου μετά το τέλος του αγώνα (2-2). «Σε όλες τις ομάδες που είχα στην καριέρα μου την ευθύνη την αναλαμβάνω εγώ. Ο προπονητής. Ότι είναι να συζητηθεί είναι για την ομάδα ποτέ δημοσίως. Η ευθύνη είναι του προπονητή», τόνισε μεταξύ άλλων ο Πορτογάλος τεχνικός. «Είμαι ικανοποιημένος από τον τρόπο που παίξαμε και παλέψαμε για αυτό για μας ήταν επιτυχία να πάρουμε ένα βαθμό στην Τούμπα», σημείωσε από τη μεριά του ο Ράινερ Μάουρερ.

Αναλυτικά οι δηλώσεις:

Φερνάντο Σάντος: «Πράγματι στο πρώτο ημίχρονο ο Κωνσταντινίδης και όλη η ομάδα δημιούργησε πολύ καλές ευκαιρίες αλλά παρόλα παρά τις ευκαιρίες που δημιουργήσαμε δεν μπορέσαμε να ελέγξουμε το παιχνίδι με τον αντίπαλο να μας δημιουργεί επίσης. Το σημαντικό θα ήταν να δημιουργούμε ευκαιρίες αλλά και να μην επιτρέπουμε στον αντίπαλο να δημιουργεί. Προσπαθήσαμε να ελέγξουμε καλύτερα το παιχνίδι και ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο προσπαθήσαμε από τα αριστερά όταν ο αντίπαλος είχε την μπάλα στην κατοχή του. Στο πρώτο ημίχρονο άλλαξα σε κάποια στιγμή το σύστημα 4-4-2 σε 4-3-3 με αλλαγή θέσης του Σάλμον. Στο δεύτερο ημίχρονο θέλαμε να ελέγξουμε τον ρυθμό του παιχνιδιού αλλά είχαμε πρόβλημα στο κέντρο μας ενώ δεν δεχτήκαμε ευκαιρίες σε αντίθεση με το πρώτο ημίχρονο μετά το 2-1», είπε αρχικά για το παιχνίδι ο Πορτογάλος τεχνικός, που στη συνέχεια πρόσθεσε: «Σε όλες τις ομάδες που είχα στην καριέρα μου την ευθύνη την αναλαμβάνω εγώ. Ο προπονητής. Ότι είναι να συζητηθεί είναι για την ομάδα ποτέ δημοσίως. Η ευθύνη είναι του προπονητή».

(www.sport-fm.gr)
« Last Edit: 07. October 2007, 12:03:59 by driver »
are you talking to me?
(taxidriver, de niro)

driver

• Administrator
  • Forum Guru
    • View Profile
« Reply #13 on: 10. October 2007, 17:56:35 »

H grinia synexizetai kai na doume pou tha ftasei!!!

Μία από τις πιο σπουδαίες νίκες της ιστορίας του, σημείωσε το απόγευμα της Τετάρτης ο Θρασύβουλος. Η ομάδα της Φυλής νίκησε με 4-2 τον ΠΑΟΚ στην έδρα της, για την τέταρτη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας, παίρνοντας έτσι μία «παλικαρίσια» πρόκριση. Αυτή είναι η πρώτη χρονικά έκπληξη που γίνεται στην εν λόγω φάση του θεσμού. Οι «πράσινοι» πήραν προβάδισμα στο σκορ με 3-0 με τα τέρματα των Ρόκα στο 2’, Λιαπάκη στο 26’ και Πουλάκου στο 54ο λεπτό. Στη συνέχεια οι Θεσσαλονικείς μείωσαν με γκολ των Χριστοδουλόπουλου στο 67’ και Σάλμον στο 89’, για να έρθει ο Κατσίκης στις καθυστερήσεις να «σφραγίσει» αυτή τη μεγάλη πρόκριση των γηπεδούχων.

(www.sport-fm.gr)
are you talking to me?
(taxidriver, de niro)

driver

• Administrator
  • Forum Guru
    • View Profile
« Reply #14 on: 10. October 2007, 23:35:51 »

Η ήττα – αποκλεισμός του ΠΑΟΚ από τον Θρασύβουλο Φυλής έχει κάνει το κλίμα στον «δικέφαλο του βορρά» να… μυρίζει μπαρούτι. Ο Θοδωρής Ζαγοράκης βρέθηκε στο αεροδρόμιο «ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ», πριν προσγειωθεί η πτήση από την Αθήνα, όπου βρισκόταν η αποστολή της, στην προσπάθεια του να προστατεύσει την ομάδα.

Κι’ αυτό γιατί την ίδια ώρα, στο αεροδρόμιο βρέθηκαν περίπου 150 φίλοι του ΠΑΟΚ. Ο πρόεδρος της ΠΑΕ κουβέντιασε μαζί τους, πριν αποχωρήσει μαζί με τον Α’ αντιπρόεδρο, Ηλία Βιολίδη.

«Οποιος δεν μπορεί να φύγει», έλεγαν αγανακτισμένοι οι οπαδοί της ομάδας της Θεσσαλονίκης στον «Ζαγόρ». Όταν έφτασε η αποστολή και οι παίκτες κατευθύνθηκαν προς το πούλμαν, υπό την προστασία δυνάμεων των ΜΑΤ, υπήρξαν έντονες αποδοκιμασίες, αλλά ευτυχώς η κατάσταση δεν ξέφυγε.
(www.sport-fm.gr)

THA KANOUN NTOU TA PAOKIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!
are you talking to me?
(taxidriver, de niro)
Pages: [1] 2

Saloniki.org

Saloniki.tv